4 Nisan 2011 Pazartesi

Vega @ Ghetto

hell yeah
yer ghetto sahnede vega. Dünyalar tatlısı deniz özbey akyüz sahnede. vega benim için çok özel anılara sahip bir grup. son albümleri hafif müzik çıktığından bu yana ( ki şaka maka neredeyse 6 sene olmuş) tek tük konserler veriyorlar ben de istanbul'a geldiğimden beri bunları yakalamaya çalışıyorum çünkü hep içimde veganın son konseri haberini alacağım gibi kötü bir his saklı yatıyor. Hafif müzik'i zonguldak'a getirtmek için müzik markete 23923721 kere gittiğimi dün gibi hatırlıyorum. ve o şarkılar çalmaya başladığında (tabiki walkman) hiç sektirmeden bütün şarkıları ezberlemiştim. çünkü hepsi çok başarılıydı.

neyse konsere gelirsek şaka değil daha ilk notalardan benim elim ayağım boşaldı. daha önce hiçbir konserde böyle hissetmedim. belki vega'dan bin kat fazla dinlediğim grupların konserine gittim ama bu duyguyu hiç yaşayamamıştım. havada resmen elektrik vardı. ordaki kimse içkisini içip sohbet etmek için gelmemişti, gerçekten vega'yı dinlemeye gelmişti. Konser k9'la başladı. çek çek fişimi lütfen. resmen walkmande binlerce defa dinlediğim şarkıyı canlı canlı dinliyordum. denizin o muhteşem vokalini canlı dinlemek bambaşka. o gün biraz hastaydı ama hiç şikayetçi olmadı şarkı aralarında mendili ve fincanıyla buluştu ardından kaldığı yerden devam etti. 19 şarkı + mendil +elimde değil.  verdiğim konser parasının tamamını hak ettiler.

ayrıca bronx pi gitsin biraz ghettodan ders alsın. barmenler konser boyunca çok nadir geçtiler. Hiç rahatsız edilmeden konseri izleyebildik.


tek sorun biraz ses sistemindeki sıkıntıydı. mikrofonda ne dendiği pek belli olmuyordu:/

maalesef eylüle kadar bar konseri yokmuş. üniversite konserleri olur mu bilemiyorum.

Hiç yorum yok: