30 Ocak 2010 Cumartesi

kuzguncuk sakinleri...Bugün, uzun bir aradan sonra, tiyatroya gittim. devlet tiyatrosu buraya kadar gelmiş ve biletler de öğrenci 3 sivil 5 gibiyken kaçırmamak olmaz. geçen haftaki oyun dolu olduğu için yer bulamamıştık. bu hafta da koca salon ağzına kadar doluydu. bu da insanların bu tür etkinliklere anadolu da ne kadar aç olduğunun bir göstergesi. eminim herkes mumnundur. ilçelerden bile insanlar sırf bunun için geliyorlar. fiyatların bu kadar uygun olması da bir etken. şimdilik belirli bi süre için böyle olucakmış sanırım. eğer bilet fiyatları artıcaksa bile abartılmamasını umuyorum. zonguldak kültür sanat yönünden özellikle gençler açısından büyük bir eksiklik taşıyor. bunların yavaş yavaş düzeldiğini görmek güzel.

Kuzguncuk Türküsü'ne gelirsek oyunun konusu şöleydi: "Rumu,Musevisi,Ermenisi ve Türküyle rengarenk ve son derece keyifli bir mahalle olan Kuzguncuk,günün birinde öyle bir tahribe maruz kalır ki,artık İstanbul un renkleri dediğimiz kavram, tek sesli bir rant oyunundan öteye gidemez olur." kalabalık kadrolu 2 perdeli bi oyundu. Akm nin tam bir amfi havasında olmamasından dolayı sahneyi görmekte zorlandım. bi dahakine en önden seçeceğim yerimi. müzikler yer yer canlıydı, şarkılar türküler renk renk çeşit çeşit çok güzeldi.daha ayrıntılı bilgiler:
http://www.devtiyatro.gov.tr/web/oyunlar/oyun0913.html

hiç sıkıcı değildi. 6-7 eylül olaylarında çekilen fotoğraflardan slaytlarla oyuna bir gerçekçilik de kazandırmışlardı. tiyatroya gitmeyi özlemişim...

Hiç yorum yok: