14 Mayıs 2011 Cumartesi

Yora vs Duman

Yora: Biz en kalabalığız!
Yora@İTU Taşkışla Şenliği

gençler 13. cuma'yı da atlattık sakinleşebiliriz.

dün tam olarak bir koşuşturmacanın içindeydim.  yaşlanmışım kabul ediyorum. saat yedide itü taşkışla da çıkacak olan yora'yı kaçırmamak için altı buçuk da yüzyıllardır görüşmediğim insan gizemle buluştuk. gizem kendine güvenir bir pozisyonda konser alanını bildiğini söyledi. ohh kek dedim peşinden koşturmaya başladım ama bi baktım bu kız beni gümüşsuyuna götürüyor. yo dostum yooo dedim orası değil. geri döndük sürekli yarım tarif veren insanların çabaları sonucunda gayet tarihi bir bina olan taşkışlaya vardık. saat yediydi ve konser başlamamıştı.

saat yedi buçuktu konser başlamıştı.

Yora birçok enstrümanı içine katıp çok harika melodiler üretebilen, akif ve fundagül'le birlikte harika vokallere sahip olan çok mis, ağzılara layık bir grup. herhangi bir konserine gitmenizi tavsiye ediyorum. yine birbirinden güzel şarkılarını çaldılar. ışık lekesi'ni çok seviyorum. nolur ışık lekesi'nin kaydını koysun Yora biz de kusana bıkana kadar dinleyebilelim. ayrıca kendileri çok mütevazi ve şekerler. iyi ki varlar.

duman'a yetişcem diye gene sakarelleri kaçırdım. sanırım ben bu grubu hiç izleyemicem resmen laneti var üzerimde.

Duman@Boğaziçi Üniversitesi

Yora'da çıktım koştum, koştum... yanlış metroya bindim indim sonra okula vardım. öğlen üçten beri hiçbir şey yememiştim. konser alanında yiyecek hiçbir şey bulamadım çok susamıştım ayrıca. öyle dolanırken arkadaşlara rastladım konser süresinde arkadaşlara rastlama olayı da sürdü. control z diye bir grup vardı sahnede. gençler size sesleniyorum. soundunuz bulunduğum yerden temiz geliyordu vokal de fena değildi ama bu "yalnızım, sensiz bu şehir bana haram, komşu komşu huuu, kuzey güney doğu batı" kelimeleri içeren sözlerle kalıcılık zor.

duman'a gelirseeeeek...

konser sıkıcı başladı çünkü son albümü hiç bilmiyorum. çok ergen vardı, çok çift vardı, çok öpüşen çift vardı. yavaş yavaş kalabalık dağılmaya başladı biz de güzel ferah alanlar bulmaya başladık. yerler cam kırığı dolduğundan ben sürekli kontroldeydim. 12de yasak olduğundan konserin bitmesi gerekiyordu ama kaan tangöze " arkadaşlar bize on buçukda çıkın dedi ama onikide bitirceğimizi söylediler şimdi. ya onlar bizi tanımıyor...biz daha yeni başladık. boğaziçi gibi özgür topraklarda hiç beklemiyorduk. burası jandarma bölgesi mi? biz çalmaya devam ediyoruz" (kaan tonuyla) dedi ve tabiki devam ettiler. işte bu kısım bayağ güzeldi çünkü eskileri çaldılar. ama benim bacaklarımı kesip atasım geldi artık resmen ayaklarım yanıyodu acıdan. çok keyif aldığımı söyleyemem.

hava güzeldi...

bir başka etkinlikte görüşmek üzere esen kalın.

4 yorum:

derin. dedi ki...

aslında gerçekten de geçen sene o yoldan gitmişiz biz meğerse.dilaraları aldıktan sonra gayet emin bi şekilde asıl gittiğimiz yola saptırdım bunları,dilara direkt 'nöreye beğ burdan gitcez geçen sene öyle yaptık ya' dedi.bana adres konusunda güvenmeyi öğrenmelisin artık ipekpeh.

gürültü dedi ki...

arabenilütfen

derin. dedi ki...

belkidekontörümbitti,yadabizbittik,ödebenilütfen.

gürültü dedi ki...

yaklaşıkyüzsenedirkontoruolmayangizem