28 Ağustos 2013 Çarşamba

Belle&Sebastian / Küçükçiftlik Park / 24 Ağustos 2013

Belle and Sebastian
Uzun süreden sonra konser postu giriyorum brace yourself! Gezi olayları yüzünden pat pat iptal edilen konserlerle birlikte 2013 yazının ilk iki ayı sanatsal açıdan kuruyup kalmıştı. Gidemeyeceğim için one love'ın iptal beni hiç üzmemişti aslına bakılırsa. zaten kimsenin konsere gidecek ne morali ne de şevki vardı.

Belle&Sebastian konseri de aslında mayısta yapılacaktı sanırım ama iptal olup ağustos sonuna atılmıştı. ay gitsek mi napsak değişiklik olur düşüncelerinden sonra ay tamam gidiyoruz dedik ve biletlerimizi aldık. biletler bence pahalıydı. Konserde az kişi olmasını biraz buna bağlıyorum bir de tarihinden ötürü insanlar tatilede ya da evlerindeydi.

İlk grup Biz'di galiba. Onları izlemedik. Gürcan Ersoy sonra sahneye çıktı. Bence organizasyon inanılmaz başarısız bir ön grup seçimi yapmış. Kendi şarkıları yanında REM, Oasis ve Nilüfer coverları yaptı sonra da sahneden indi. belki başka bir konsere gider ama bu konserde hiç olmamış. herkeste bir nerelere gitsek bakışı hakimdi zaten.

Son ön grup The Away Days'di. son zamanlarda her yerde duyduğum bu grubu aslında merak ediyordum ama bir önceki başarısız isimden sonra acaba gene mi aynısı olacak demeye başladık.

Soundcloud: soundcloud.com/theawaydays

çok belli olmasa da orda bir the away days var aslında
Karşımızda nurtopu gibi indie soundlu yabancı dilde müzik yapan bir Türk grup vardı. Açıkçası bir an için ilaç gibi gelmişler kulaklarımızı eski haline getirmişlerdi. Çok özgün bir müzik beklemeyin. Röportajlarında vaccines, BBC, xx tarzı grupları sevdiklerini belirtmişler, heh işte onları biraz harmanlayın öle bir şeyler. Çok yeni oldukları için umut beslemek mümkün. bir başka konserlerini yakalamak isterim o zaman daha net bir fikrim olur. Artık yaşıtlarımın müzik sahnesini ele geçirdiği dönemler gelmiş, kendimi yaşlı hisseder olmuştum dostlar.

Ve beklenen an gelmişti belle ve sebastian sahnedeydi.
gençler eğleniyorlar
Heralde en önde olmasam da en rahat izlediğim nadir konserlerden biriydi B&S. Klasik açılışlarıyla başlayıp sevilen şarkılarının bir kısmını söylediler. Bir kısmı diyorum çünkü hani I want the world to stop hani funny little frog. Onlar da olaydı evlere şenlik olurdu ama buna da şükür. grup seyirciyle sürekli etkileşim halindeydi ama şarkıların bir ağızdan söylenememesi biraz enerjilerini düşürdü gibi geldi bana. buna rağmen insanlar dans etti alkışladı epey mutlu görünüyordu. etrafta sanki pozitif bir enerji dalgası yayılıyordu. 1.5 saat sonra konser bitiverdi. mutlu mutlu ezilmeden, yığılmadan alandan ayrıldık. 

***

Ya o değil de suede gene geliyormuş dostlar. one love coşkumu yeniden yaşayabilecek miyim acaba ?

Hiç yorum yok: